ԵԳԿ-Ի ԿՈՄԻՏԵԻ ՆԻՍՏ «ԷՆԵՐԳԵՏԻԿ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅԱՆ ԾԱԽՍԵՐԻ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒՄ.ՀԵՏՃԳՆԱԺԱՄԱՅԻՆ ՇԵՇՏԱԴՐՈՒՄՆԵՐ» ԹԵՄԱՅՈՎ
Ապրիլի 20-ին Երեւանում «Մարիոթ-Արմենիա» հյուրանոցի կոնֆերանս-դահլիճում տեղի կունենա Եվրոպական գործարար կոնգրեսի (ԵԳԿ) օրենսդրության, բանկերի եւ ֆինանսների գծով Կոմիտեի նիստը՝ «Էներգետիկ ընկերության ծախսերի կառավարում.հետճգնաժամային շեշտադրումներ» թեմայով:
ԵԳԿ-ի Կոմիտեի աշխատանքներին կմասնակցեն գազաէներգետիկ, ֆինանսական, բանկային եւ գործարար շրջանակների ներկայացուցիչներ արտասահմանյան մի շարք երկրներից, այդ թվում «Գազպրոմ» ԲԲԸ, , Overgas, «Գազֆոնդ», «ՆԻԻգազէկոնոմիկա», «Զապսիբգազ» ՓԲԸ, «Բելգրազպրոմբանկ» ԲԲԸ, NGCC, Calyon Rusbank, BNP PARIBAS Siemens IT Solutions and Services (Siemens LLC), Deutsche Bank Comerzbank, Ingbank, Comita, KPMG, BDO,UBS, SIGESSE s.a., PricewaterhouseCoopers եւ այլ կազմակերպություններից:
Կոմիտեի նիստին ողջույնի խոսքով հանդես կգա «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ Վարչության նախագահ-Գլխավոր տնօրեն Կարեն Կարապետյանը:
ԵԳԿ Կոմիտեի նիստի աշխատանքների արդյունքները կամփոփի «Գազպրոմ» ԲԲԸ Վարչության նախագահի տեղակալ- Ֆինանսատնտեսական Դեպարտամենտի պետ, ԵԳԿ Նախագահության անդամ, օրենսդրության, բանկերի եւ ֆինանսների գծով Կոմիտեի նախագահ Անդրեյ Կրուգլովը:
Տեղեկանք՝ Եվրոպական գործարար կոնգրեսը միջազգային ոչ կառավարական ոչ առեւտրային կազմակերպություն է, որը ստեղծվել է 1997թ. դեկտեմբերին Բոնն քաղաքում (Գերմանիա): ԵԳԿ կենտրոնական գրասենյակը տեղակայված է Բեռլինում: ԵԳԿ-ի կազմում ընդգրկված են ԵԱՀԿ 21 երկրներից 97 անդամ: ԵԳԿ-ի նախագահն է «Գազպրոմ» ԲԲԸ նախագահ Ալեքսեյ Միլլերը:

ЗАСЕДАНИЕ КОМИТЕТА ЕДК НАТЕМУ «УПРАВЛЕНИЕ ЗАТРАТАМИ ЭНЕРГЕТИЧЕСКОЙ КОМПАНИИ: ПОСТКРИЗИСНЫЕ АКЦЕНТЫ»
20 апреля в г. Ереване в конференц-зале гостиницы «Армения Мариотт» состоится заседание Комитета по законодательству, банкам и финансам Европейского делового конгресса (ЕДК). Тема: «Управление затратами энергетической компании: посткризисные акценты».
В заседании Комитета ЕДК примут участие представители газоэнергетических, финансовых, банковских и деловых кругов, в том числе, ОАО «Газпром», Overgas, НПФ «ГАЗФОНД», ООО «НИИгазэкономика», ЗАО «Запсибгаз», ОАО «Белгазпромбанк», NGCC, Calyon Rusbank, BNP PARIBAS, Siemens IT Solutions and Services, Deutsche Bank, Comerzbank, Ingbank, Comita, KPMG, BDO, UBS, SIGESSE s.a., PricewaterhouseCoopers и других организаций.
На заседании Комитета с приветственным словом к участникам выступит Председатель Правления - Генеральный Директор ЗАО «АрмРосгазпром» Карен Карапетян. Итоги работы заседания Комитета ЕДК будут подведены заместителем Председателя Правления - Начальником Финансово-экономического Департамента ОАО «Газпром», Членом Президиума ЕДК, Председателем Комитета по законодательству, банкам и финансам Андреем Кругловым.
Справка: Европейский деловой конгресс является международной неправительственной некоммерческой организацией (НПО), основанной в декабре 1997 г. в Бонне, (Германия). Местонахождение ЕДК- город Берлин. ЕДК насчитывает 97 членов из 21 страны ОБСЕ. Президентом ЕДК является Председатель Правления ОАО «Газпром» Алексей Миллер.