ՀՀ կառավարությանն առընթեր պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից հրապարակված 2010թ. ֆինանսական տարվա սկզբից հունվար-հունիս ամիսների տվյալներով առաջին 300 խոշոր հարկ վճարողների ցանկում «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ն զբաղեցնում է առաջին տեղը ՀՀ պետական բյուջե վճարած հարկերի եւ տուրքերի ընդհանուր գումարով: Նշված ժամանակահատվածում Ընկերության կողմից վճարվել է 10,038, 780.4 հազար դրամ:
Հրապարակված ցանկում տեղ են գտել նաև «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ դուստր ընկերությունները. ցանկի 23-րդ տեղում է «Տրանսգազ» ՍՊԸ-ն` 1,168,751.8 հազար դրամ վճարած հարկերի ընդհանուր գումարով: Հանձնարարության պայմանագրով աշխատող «Էյ-Ի-ՋՒ-ՍԵՐՎԻՍ» ընկերությունը զբաղեցնում է 117-րդ տեղը՝ 307,361.8 հազար դրամ:
Ֆինանսական տարվա սկզբից 3 մլն. դրամ եւ ավելի սոցիալական ապահովագրության վճար վճարած 300 խոշոր ապահովադիրների ցանկում վճարած պարտադիր սոցիալական ապահովագրության վճարների ընդհանուր գումարի չափով «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ն զբաղեցնում է երկրորդ տեղը՝ 730,000.0 հազար դրամ: Նշված ցուցակում «Էյ-Ի-ՋՒ-ՍԵՐՎԻՍ» ընկերությունը զբացեղնում է 19-րդ տեղը՝ 146,512.0 հազար դրամ, «Տրանսգազ» ՍՊԸ-ն զբաղեցնում է 38-րդ տեղը՝ 108,800.0 հազար դրամ, 137-րդ տեղում է «Տրանսգազշին» ՍՊԸ-ն՝ 33,380.0 հազար դրամ:
Ֆինանսական տարվա սկզբից 100 և ավելի աշխատողների միջին ցուցակային թիվ հայտարարագրած ապահովադիր հանդիսացող առեւտրային կազմակերպությունների ցանկում «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ն զբաղեցնում է երկրորդ տեղը: Ընկերության աշխատողների թիվը կազմում է 6017 մարդ: Հանձնարարության պայմանագրով աշխատող «Էյ-Ի-ՋՒ-ՍԵՐՎԻՍ» ընկերությունը զբաղեցնում է 23-րդ տեղը: Այստեղ աշխատում է 976 մարդ: «Տրանսգազ» ՍՊԸ-ն զբաղեցնում է 34-րդ տեղը՝ 800 մարդ, 161-րդ տեղում է «Տրանսգազշին» ՍՊԸ-ն՝ 233 մարդ, 307-րդ տեղում է «Ավտոգազ» ՍՊԸ-ն`133 մարդ, 394-րդ տեղում է «Արմավիրի գազմաշ» ՍՊԸ-ն` 103 մարդ:

Согласно опубликованным данным Комитета по госдоходам при правительстве РА по итогам за январь-июнь 2010 финансового года, в списке первых 300 крупных налогоплательщиков по общей сумме выплат в госбюджет РА ЗАО «АрмРосгазпром» занимает 1-ое место. В отчетный период Компания выплатила 10,038, 780.4 тыс. драмов.
В списке заняли места также дочерние компании ЗАО «АрмРосгазпром». 23-е место занимает ООО “Трансгаз” по общей сумме выплат в размере 1,168,751.8 тыс. драмов. Компания “Эй-И-Джи-сервис”, осуществляющая деятельность по договору поручительства с ЗАО «АрмРосгазпром», в списке налогоплательщиков занимает 117-ое место по сумме выплат в размере 307,361.8 тыс.драмов.
С начала финансового года за январь-июнь по объему выплат по обязательному социальному страхованию среди 300 крупнейших плательщиков с суммами отчислений от 3 млн. драмов и выше ЗАО “АрмРосгазпром” занимает 2-ое место- 730,000.0 тыс. драмов. В указанном списке компания “Эй-И-Джи-сервис” занимает 19-ое место по сумме выплат в размере 146,512.0 тыс.драмов, 38-ое место занимает ООО “Трансгаз” -108,800.0 тыс. драмов, 137-ое место- ООО «Трансгазстрой» -33,380.0 тыс.драмов.
С начала финансового года в списке коммерческих организаций-гарантов, по среднесписочному количеству - 100 и более- сотрудников ЗАО “АрмРосгазпром” занимает 2-е место. В компании работают 6017 человек. Компания “Эй-И-Джи-сервис”, осуществляющая деятельность по договору поручительства, в этом списке занимает 23-е место, здесь работают 976 человек. 34-ое место занимает ООО «Трансгаз»- 800 человек, 161-ое место занимает ООО «Трансгазстрой» - 233 человека, 307-ое место - ООО”Автогаз” -133 человека, 394-ое место – “Армавирский Газмаш” -103 человека.