Ավանդույթի համաձայն սեպտեմբերի առաջին կիրակի օրը նշվում է որպես գազի համակարգի աշխատողների մասնագիտական տոն:
«ՀայՌուսգազարդ» Ընկերության Վարչության նախագահ-Գլխավոր տնօրեն Կ.Կարապետյանը շնորհավորել է համակարգի աշխատակիցներին և շնորհակալություն հայտնել լավ աշխատանքի համար: «Ընկերության գործունեության դրական ցուցանիշները թիմային աշխատանքի արդյունք են: Մեր ընկերությունում հավաքված են մասնագիտական բարձր պատրաստվածություն ունեցող, բանիմաց ու նվիրված կադրեր, և պարզապես երկրի լավ քաղաքացիներ, որոնց պատասխանատու աշխատանքը հնարավորություն է տալիս համարձակ ծրագրեր իրականացնել և վստահորեն քայլել առաջ» -նշել է Կ.Կարապետյանը իր շնորհավորական խոսքում:
«ՀայՌուսգազարդ»-ի համակարգում այսօր աշխատում է ավելի քան 7000 մարդ:
Մասնագիտական տոնի կապակցությամբ համակարգի 92 աշխատակիցներ հանրապետության գազի բնագավառում ներդրած ավանդի եւ ունեցած նշանակալից վաստակի համար խրախուսվել են շնորհակալագրերով և պարգևատրվել նվերներով:
ՀՀ Վարչապետի շնորհակալագրերով խրախուսվել են «ՀայՌուսգազարդ» ընկերության գլխավոր տնօրենի խորհրդական, պայմանագրային-իրավաբանական վարչության պետ Դավիթ Մելքոնյանը, կենտրոնական կարգավարական վարչության պետի տեղակալ Արթուր Ղարախանյանը եւ Աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Վահե Ստեփանյանը:
Համակարգի 26 աշխատակիցներ խրախուսվել են ՀՀ էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարարության եւ 63 աշխատող՝ «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ Վարչության նախագահ-Գլխավոր տնօրեն Կ.Կարապետյանի կողմից:

В первое воскресенье сентября по традиции отмечается профессиональный праздник работников газового хозяйства.
Председатель правления-Генеральный директор ЗАО “АрмРосгазпром” Карен Карапетян поздравил работников структуры и поблагодарил за хорошую работу. “Положительные показатели деятельности компании –это результат командной работы. В нашей компании собраны преданные, знающие свое дело, высокопрофессиональные кадры, и просто хорошие граждане своей страны, ответственная работа которых позволяет реализовывать смелые проекты и уверенно шагать вперед”, - в своей поздравительной речи отметил Карен Карапетян.
Сегодня в системе “АрмРосгазпрома” работают более чем 7000 человек.
За значительные заслуги и личный вклад в развитие отрасли и в связи с профессиональным праздником 92 работника системы поощрены благодарственными письмами и подарками.
Решением Премьер-министра РА благодарствеными письмами представлены к поощрению советник гендиректора, начальник Договорно-юридического управления Давид Мелконян, заместитель начальника Центрального диспетчерского управления Артур Караханян и заместитель руководителя аппарата Ваге Степанян.
26 работников структуры поощрены со стороны Министерства энергетики и природных ресурсов и 63 человека – со стороны Председателя правления-Генерального директора ЗАО “АрмРосгазпром” Карена Карапетяна.