Հայաստանում Շվեյցարիայի դեսպանության գրասենյակի ղեկավար, խորհրդական Կոնստանտին Օբոլենսկին մարտի 4-ին այցելել է Հրազդանի ՋԷԿ-ի 5-րդ էներգաբլոկի շինհրապարակ:
Աշխատանքային կարճ այցի ընթացքում պարոն Օբոլենսկին ծանոթացել է «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ Հրազդան-5 շինարարության տնօրինության կողմից իրականացվող էներգաբլոկի վերակառուցման եւ արդիականացման նախագծի աշխատանքների կատարման ընթացքին եւ հանդիպել շինարարության տնօրինության ղեկավար Կ.Սարգսյանի, ինչպես նաեւ Alstom (Շվեյցարիա) ընկերության անձնակազմի հետ, որը նախագծի շրջանակում իրականացնում է GT13E2 գազատուրբինային սարքի առաքման հետ կապված աշխատանքները:

РУКОВОДИТЕЛЬ ОФИСА ШВЕЙЦАРСКОГО ПОСОЛЬСТВА В АРМЕНИИ ПОСЕТИЛ СТРОЙПЛОЩАДКУ БЛОКA № 5 РАЗДАНСКОЙ ТЭС
РУКОВОДИТЕЛЬ ОФИСА ШВЕЙЦАРСКОГО ПОСОЛЬСТВА В АРМЕНИИ ПОСЕТИЛ  СТРОЙПЛОЩАДКУ БЛОКA № 5 РАЗДАНСКОЙ ТЭС
Руководитель офиса Швейцарского посольства в Армении, советник Константин Оболенский 4 марта посетил стройплощадку блока № 5 Разданской ТЭС.
В ходе краткого рабочего визита господин Оболенский ознакомился с ходом выполнения проекта реконструкции и модернизации энергоблока, реализуемого Дирекцией строительства Раздан-5 ЗАО «АрмРосгазпром» и встретился с руководителем Дирекции строительства К.Б. Саргсяном, а также персоналом компании Alstom (Switzerland) Ltd, которая в рамках реализации проекта выполняет работы, связанные с поставкой газотурбинной установки GT13E2.