ՀՀ կառավարությանն առընթեր պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից հրապարակված 2010 թվականի ֆինանսական տարվա սկզբից հունվար–մարտ ամիսների տվյալներով, խոշոր հարկատուների ցանկում «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ն զբաղեցնում է առաջին տեղը` ՀՀ պետական բյուջե վճարած հարկերի ընդհանուր գումարով: Նշված ժամանակահատվածում Ընկերության կողմից վճարվել է 5.242.306.7 հազար դրամ:
Հրապարակված ցանկում տեղ են գտել նաև «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ դուստր ընկերությունները. ցանկի 19-րդ տեղում է «Տրանսգազ» ՍՊԸ-ն` 669.886.3 հազար դրամ վճարած հարկերի ընդհանուր գումարով, 473-րդ տեղում է «Տրանսգազշին» ՍՊԸ-ն` 34.761.3 հազար դրամ, 504-րդ տեղում է «Ավտոգազ» ՍՊԸ-ն՝ 33.031.1 հազար դրամ:
Հանձնարարության պայմանագրով աշխատող «Էյ-Ի-ՋՒ-ՍԵՐՎԻՍ» ընկերությունը ցուցակում զբաղեցնում է 94-րդ տեղը ՝ 180.967.3 հազար դրամ վճարած հարկերի ընդհանուր գումարով:

СПИСОК КРУПНЫХ НАЛОГОПЛАТЕЛЬЩИКОВ ВОЗГЛАВЛЯЕТ “АРМРОСГАЗПРОМ”
Согласно опубликованным данным Комитета по госдоходам при правительстве РА по итогам за январь-март 2010 финансового года, в списке крупных налогоплательщиков по общей сумме выплат в госбюджет РА - 5.242.306.7 тыс. драмов- ЗАО «АрмРосгазпром» занимает 1-ое место.
В списке заняли места также дочерние компании ЗАО «АрмРосгазпром». 19 место занимает ООО “Трансгаз” по общей сумме выплат в размере 669.886.3 тыс. драмов, 473-е место - ООО «Трансгазстрой» по сумме выплат в размере 34.761.3 тыс. драмов, 504-ое место - ООО”Автогаз” - 33.031.1 тыс. драмов.
Компания “Эй-И-Джи-сервис”, осуществляющая деятельность по договору поручительства с ЗАО «АрмРосгазпром», в списке налогоплательщиков занимает 94-ое место по сумме выплат в размере 180.967.3 тыс.драмов.